En Kazançlı Yatırım Kendine Yatırım Yapmak

İnsana en yüksek getiriyi kendisine yaptığı yatırım sağlayabilir. Mesleğinizde profesyonel olmak sizi aranan birey yaparken; yerinizde saymak, gelişememek ise iş bulamayacak duruma gelmenize neden olabilir.

Yaptığınız iş her ne olursa olsun sürekli bildiklerinizin üzerine birşeyler koymanızdır. Zarar etmeyen yatırım: kendine yatırım yapmaktır. İflas etmez, batmaz, solmaz. Bilgi sürekli güncellenir ve geliştirebilir niteliğe sahiptir.

Kendime Nasıl Yatırım Yaparım

Öncelikle kendine fedakarlık etmen gerektiğini söylemek isterim. Maddi veya manevi; zaman veya emek.  Bunu nerden biliyorum? Şu anda bu yazıyı okuyarak zamanından fedakarlık ediyorsun. Bu da bir yatırımdır. Zaman yatırıp para almak.

Akademik uzmanlık kursları gerçek bir yatırımdır. İç mimarsanız AutoCAD‘in yanında 3DS max öğrenmek için derhal bir kursa yazılabilirsiniz. Microsoft Office uygulamalarına gerçek anlamda hakim değilseniz koşar adım bir kursa yazılabilirsiniz. Yazılım eğitimi almış fakat proje üretemiyorsanız hemen bir özel akademiye kaydınızı yaptırabilirsiniz.

“Hiçbir mesleğe sahip değilim” veya “Mesleki anlamda yetersizim” diyorsanız: 

Google’a “en çok aranan meslekler” yazdığınızda çoğu BİLİŞİM üzerine çıkacaktır. Güvendiğiniz bir akademiden sertifika alarak meslek sahibi olabilirsiniz.

Web & Grafik Tasarım (web tasarımcı grafiker), Yazılım – Sistem – Ağ Uzmanlığı (Yazılım geliştirici, Sistem ve ağ uzmanı), Bilgi Yönetimi ve Raporlama (Raporlama uzmanı), Dijital Medya Uzmanlığı (Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı) vb eğitimler için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız.

Özetle:

Altına yatırıp yapmak yerine kendinize yatırım yapmayı seçebilirsiniz. Paranızı banka hesabınızda veya yastık altında saklamak yerine çoğalmasını hızlandırmak için kendinize yatırım yapabilirsiniz.

Zamanınızdan veya paranızdan fedakarlık etmeniz gerekecek.

  • Kitap satın alarak,
  • Blog, dergi vs. kısacası okuyarak,
  • Ders içerikli Mp3 leri boş zamanlarınızda dinleyerek,
  • İnovasyonel yaklaşımları benimsemek için araştırma yaparak,
  • İyi bir akademiden eğitim alarak,
  • İlgili kurs veya seminerlere katılarak
  • Kendine yatırım yapmak konusunu bol bol araştırarak;

Kendinize yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Bol kazançlar.

Sizin, sevdiklerinizin, çalışma arkadaşlarınızın ve çalışanlarınızın bilgilenmesini sağlayarak güçlü bir kariyer inşa etmenizi sağlayacak eğitimleri bulmak için hemen tıklayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir