Günü Verimli Kullanmak İçin 5 Yöntem

Öğrenci, memur, , ev hanımı, işçi veya patron kim olduğunuz önemli değil. Hepimizin ortak sorunlarından biri günü istediğimiz verimlilikte geçirememek.

Günü Verimli Geçirmek İçin Yapılabilecekler;

1.Sabah Erken Kalkmak

Yoğun tempoda çalışanların en büyük problemi günün yetmemesidir. Güne erken başlamak verimli bir gün için ilk yapacağınız şey olmalı. Güne erken başlamak hem güne enerjik başlamak, hem de düzene koyacağınız işler için daha fazla vakit demek.

2.Azimli ve Heyecanlı Olmak

Paranızı, malınızı yitirebilirsiniz ancak heyecanınızı ve hayallerinizi asla. Yaptığınız şeyde içinizde heyecan yoksa başarıda olmayacaktır. Sabah kalkarken o heyecan ve kararlılıkla güne başlamalısınız. Güne başladığınızda heyecanınızı taze tutun. Bu gün yapacaklarınız listenizde sizi heyecanlandıracak en az bir madde olsun.

3.Odaklanmak

Bir işe/ders çalışmaya başladığınızda tüm dikkatinizle ona verin. Sosyal ağlar veya dikkatinizi dağıtacak uygulamalardan, cep telefonundan uzak durun. Aklınızı yaptığınız işe odaklamaktan sizi alıkoyabilecek her şeyden soyutlayın.

4.Zorluk Derecesine Göre İşleri Sıralamak

Sizi en fazla yoracak işleri ilk sıraya koyun. Örneğin ders çalışırken en çok zorlandığınız dersi en başta çalışabilirsiniz. Zorlandığınız yerde takılı kalmayın. Atlayın daha sonra konuda uzman birisiyle tekrar gözden geçirin. Bu iş hayatı için de böyle. Size ne kadar çok zaman kazandırdığına hayret edeceksiniz.

5.Not Almak

Hazırladığınız günlük programda sıraladığınız işleri yaparken notlar almak üretkenliğinizi arttıracaktır. Ayrıca gözden kaçırdığınız noktaların farkına varabilirsiniz. Böylece kendinin eksiklerini görebileceksin.

Unutma verimli geçirdiğin bir günü bitirirken heyecanın tazelenmiş olacak. Sonraki güne ise daha olumlu ve heyecanlı başlayabileceksin.

Sizin, sevdiklerinizin, çalışma arkadaşlarınızın ve çalışanlarınızın bilgilenmesini sağlayarak güçlü bir kariyer inşa etmenizi sağlayacak eğitimleri bulmak için hemen tıklayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir